89721-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Digitalt stöd för e-arkivering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digitalt stöd för e-arkivering
Beskrivning: Upphandling av digitalt stöd för e-arkivering av kommunens sociala medier i syfte att uppfylla kraven i arkivlagen och informationshanteringsplanerna gällande bevarande av sociala medier.
Intern identifierare: KSN-2024-02533
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000