Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flygförsäkringsupphandling
Referensnummer: 21/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 66510000 Försäkringar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 66514120 Sjö-, luftfarts- och andra transportförsäkringar, 66514140 Flygplansförsäkringar, 66516200 Ansvarsförsäkringar för flygplan
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen