Typ av upphandlande myndighet Annan typ: kommunalt bostadsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel och vinterrenhållning
Referensnummer: 21/290
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77314000 Markskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal gällande yttre skötsel och vinterrenhållning.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 90600000 Rengöring, hygienisering och tillhörande tjänster i tätort och på landsbygden, 90620000 Snöröjning, 90630000 Isröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen