89816-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Scanner digital patologi
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Scanner digital patologi
Beskrivning: Region Gävleborg avser upphandla en scanner för digital patologi.
Föregående meddelande: 011615-2023
Intern identifierare: RS 2023/291
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000