89847-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Utbildningstjänster – Utbildning Produktionsutveckling, Campus Värnamo
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUtbildning Produktionsutveckling, Campus Värnamo
BeskrivningVärnamo kommun inbjuder till anbudsgivning gällande - Utbildning: Produktionsutveckling, enligt nedanstående instruktioner och bifogade handlingar. Upphandlingen omfattar kurser inom yrkeshögskoleutbildningen Produktionsutveckling. Utbildningen bedrivs på heltid och med studiegrupper på Campus Värnamo, Campus Ljungby, Yrkeshögskolan Jönköping samt Epic – Innovation & Technology Center i Växjö samt ute på företagen i lärande i arbete (LIA). Jönköping University, Tekniska Högskolan är utbildningens huvudman. Utbildningen har ett nära samarbete med branschorganisationer och företag vilka ha bidragit att ta fram utbildningen så att den svarar väl mot marknadens kunskapsbehov. Värnamo kommun förhåller sig rätten att avbryta hela/delar av upphandlingen med anledning av att rekrytering pågår för lärare till Campus Värnamo. Beroende på kompetens kan därmed annonserat behov komma att förändras. Beslut för detta kommer ske innan tilldelning.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelProduktionsutveckling 1 25YHP, Produktionsekonomi 25 YHP och Produktionsutveckling 2 25 YHP
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92974:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet, 79415000 Konsulttjänster för produktionsledning, 80000000 Undervisning och utbildning, 80400000 Vuxen- och annan undervisning, 80530000 Yrkesutbildning
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLEAN 25 YHP
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92974:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelProjektmetodik och projektstyrning 25 YHP
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92974:Lot:3
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDigitalisering och AI 25 YHP
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92974:Lot:4
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelLedarskap 25 YHP
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92974:Lot:5