89882-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hälso- och sjukvård samt socialvård – Barnmorskeledd förlossningsenhet
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBarnmorskeledd förlossningsenhet
BeskrivningUpphandlingen innefattar drift av barnmorskeledd enhet med bemanning årets alla dagar dygnet runt inkluderande medicinskt ledningsansvarig läkare, verksamhetschef och barnmorskeresurser med leverantöransvar för såväl kringutrustning samt läkemedel.
Intern identifierareUPPH2025-00274
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000