2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpsystem Storköksutrustning (DIS)
Beskrivning: Dynamiskt inköpsystem Storköksutrustning (DIS) Beskrivning (svenska): Inköp av storköksutrustning storköksutensilier samt service, för Region Kalmar läns kostverksamheter inom sjukhusen samt Folkhögskolor.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Ytterligare klassificering (cpv): 42200000 Maskiner för beredning av livsmedel, drycker och tobak samt tillhörande delar, 42900000 Diverse allmänna maskiner och specialmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001