Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Yttre skötsel omr. Skallberget, Gryta och Centrum
Referensnummer: 201712
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 77300000 Trädgårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillsyn, skötsel och felavhjälpande underhåll av SD, TOMT (enligt Aff 15, Avtal för fastighetsförvaltning), för en del av Bostads AB Mimers fastigheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 77300000 Trädgårdstjänster, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen