Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bud och persontransport
Referensnummer: RJL 2020/431
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 64120000 Budtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Köp av bud och persontransporttjänster inom Region Jönköpings län. Transporter utom Jönköpings län kommer även att förekomma. Transporter kommer att vara av brådskande karaktär eller tidsbestämda.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål, 60160000 Posttransport på väg
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen