90006-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Örnsköldsvik: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Luftbehandling.
Referensnummer: A 16-007 F
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Örnsköldsviks kommun upphandlar ramavtal på Luftbehandling för successivt avrop under avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område 1
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område 2
Del nr: 2