90026-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontaktcenter, samtalsbokning och kö
Referensnummer: RS 2020-0542
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar funktioner för kontaktcenter, samtalsbokning och kö till Region Stockholm.
För detaljerad beskrivning se upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48219300 Programvara för administration, 48223000 Programvara för elektronisk post, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48463000 Programvara för statistik, 48510000 Programvara för kommunikation, 48810000 Informationssystem, 72212510 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen