90089-2018 - ResultatSverige-Jönköping: Underhåll av vägrenar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vägslåtter/Slagning av ängsgräs
Referensnummer: 17/119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233229 Underhåll av vägrenar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser driftentreprenad åt Jönköpings kommun omfattande vägslåtter och slagning av ängsgräs.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77312100 Ogräsbekämpning, 77314000 Markskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen