90090-2018 - ResultatSverige-Göteborg: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare tidiga skeden
Referensnummer: 17/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Konsultuppdraget avser projektledare i tidiga skeden hos Higab. I rollen ingår även ansvar för en inventering av byggrätter inom Higabs fastighetsbestånd. Uppdraget är heltid och konsulten ska sitta placerad hos Higab.
Uppdraget avser heltid från och med 2 oktober 2017 till och med till sista november 2018 med möjlig förlängning till sista januari 2019.
Ytterligare timmar för illustration av byggrätter tillkommer.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71356400 Tekniska planeringstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Konsultupphandling avseende tidiga skeden.