2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Fördelningsstationer - Telge Nät
Beskrivning: Syftet med denna RFI är att ge Beställarna information om vilket upplägg potentiella entreprenörer önskar för att Beställarnas uppdrag ska vara intressanta att lämna anbud på. Genom detta har Beställaren för avsikt att ta vara på branschens erfarenheter, kunskaper och framtidsvisioner. Detta är ett tillfälle att lyfta frågor och synpunkter för att kommande projekt ska få ett bra resultat.
Intern identifierare: 24/156
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45232200 Arbeten för kraftledningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45317200 Elinstallation av transformatorer, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 51110000 Installation av elektrisk utrustning, 51111000 Installation av elektriska motorer, generatorer och transformatorer