9014-2019 - ResultatSverige-Eskilstuna: Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: DU-UPP18-0230
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22460000 Reklamtrycksaker, varukataloger och manualer
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal som omfattar avrop av Profilprodukter till Landstinget Sörmland och Region Västmanland i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Aktuell upphandling
Denna upphandling avser ramavtal som omfattar avrop av Profilprodukter till Landstinget Sörmland, Region Västmanland i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Med profilprodukter avses produkter som förses med lämpligt tryck, brodyr eller gravyr av varierad form och färg.
Syftet kan exempelvis vara att:
— stärka köparens varumärke och/eller värdegrund
— förstärka relationer
— utgöra en symbol för köparens verksamhet
Köparen vill upphandla ett sortiment av produkter som speglar köparens varumärketsplattform och grafisk profil. Samla alla varumärksbärande produkter på ett och samma ställe samt säkerställa att de varor som köps in är producerade under hållbara och ansvarsfulla förhållanden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör, 18530000 Presenter och priser, 22000000 Trycksaker och tillhörande produkter, 22462000 Reklammaterial, 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upp handling avser ramavtal som omfattar avrop av Profilprodukter till Landstinget Sörmland och Region Västmanland i enlighet med förfrågningsunderlaget.
Denna upphandling avser ramavtal som omfattar avrop av Profilprodukter till Landstinget Sörmland, Region Västmanland i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
— stärka köparens varumärke och/eller värdegrund
— utgöra en symbol för köparens verksamhet
Köparen vill upphandla ett sortiment av produkter som speglar köparens varumärketsplattform och grafisk profil. Samla alla varumärksbärande produkter på ett och samma ställe samt säkerställa att de varor som köps in är producerade under hållbara och ansvarsfulla förhållanden.