90174-2019 - ResultatSverige-Märsta: Gatsten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marksten, kantsten, plattor, stenmurar m.m.
Referensnummer: UH-2018-153
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44113140 Gatsten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser inköp och leverans av marksten, kansten, plattor, stenmurar m.m.
Två (2) leverantörer kommer att tilldelas kontrakt enligt rangordning.
Avtalstiden är tre (3) år med option på förlängning ett (1) år.
Anbudsgivare kan bara lämna anbud på hela kontraktet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen