90190-2023 - ResultatSverige-Borlänge: Järnvägsingenjörstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NBK210 – Bygghandling Långa broar
Referensnummer: KOM-411017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311230 Järnvägsingenjörstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
För upprättande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad, tillståndshantering och anmälningar för inom Robertsfors kommun, Västerbottens län, Efter avslutad projekttävling.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen