2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI- Berguttag
Beskrivning: Munkedals kommun inbjuder med detta alla intresserade leverantörer att delta i denna RFI avseende berguttag för att kunna realisera detaljplan Håby Västra som vann laga kraft 2020-06-19.Obs detta är ej en upphandling utan en möjlighet för Munkedals kommun att inhämta information från leverantörsmarknaden i syfte att skapa ett bättre underlag inför kommande upphandling. Se bilaga 1 för mera information om området.
Intern identifierare: 2024-056
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner