90316-2017 - ÄndringSverige-Nacka: Städning och renhållning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel och tillsyn av sopbehållare 2017.
Referensnummer: NTN 2016/1050
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar tillsyn och skötsel av sopbehållare i parker och grönområden på Sicklaön, Fisksätra, Saltsjöbaden Boo och Älta i enlighet med förfrågan och tekniskt underlag.
En option gällande skötsel av sopbehållare på busshållsplatser i kommunen kan tillkomma under entreprenadtiden. Detta utförs idag av personal anställda på Nacka kommun.