90317-2017 - ÄndringSverige-Nacka: Röjning av ris och buskar
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skötsel Naturmark 2017.
Referensnummer: NTN 2016/1023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45111220 Röjning av ris och buskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är indelad i 2 delar.
En del av entreprenaden omfattar tillsyn och viss löpande skötsel i Nackas naturreservat och flera tätortsnära naturområden. Den här delen omfattar även anläggning av friluftsanläggningar.
Den andra delen av entreprenaden omfattar gränsmarkeringar av skyddad natur i Nacka kommun, där både ny markering och komplettering av befintliga markeringar ingår. Entreprenaden omfattar även ledmarkeringar i naturreservat och övrig naturmark i kommunen.