90331-2018 - ResultatSverige-Söderhamn: Trappor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning för AB Gavlegårdarna, Brynäs och Bomhus
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44233000 Trappor
II.1.4.
Kort beskrivning
Inköp Gävleborg har upphandlat städning för AB Gavlegårdarna, Brynäs och Bomhus. Städningen omfattar trapphus och tvättstugor med tillhörande ytor.
Avtalsstart 1/3-18.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
44233000 Trappor, 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inköp Gävleborg har upphandlat städning för AB Gavlegårdarna, Brynäs och Bomhus. Städning omfattar trapphus och tvättstugor med tillhörande ytor.