90356-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Tjänster i naturreservat
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gränsmarkering
Referensnummer: 512-7544-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling gränsmarkering av skyddad natur. Avtalet omfattar utmärkning (röjning, målning, märkning) av naturreservatsgränser och annat områdesskydd i syfte att göra områdesgränsen synlig och försedd med föreskriven målning samt föreskrivna skyltar och anslag. Avtalet kommer även att omfatta enklare manuella och motormanuella tillkommande arbeten som
hänger samman med utmärkning och tillgängliggörande av skyddad natur, exempelvis utmärkning av vandringsleder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77230000 Tjänster förknippade med skogsbruk, 77231000 Skogsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen