Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Flyttjänster
Referensnummer: KS 2020/1023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud på offentlig upphandling av ramavtal avseende flyttjänster, enligt vidare beskrivet i upphandlingsdokumentet.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Flyttjänster inom Östergötlands län, främst Norrköpings kommun. Värdet i SEK uppskattas till 23 000 000 räknat på maximal ramavtalersperiod om fyra år.