90358-2022 - ResultatSverige-Tumba: Låssmedstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsavtal passersystem, kameror -och tvättbokningssystem -2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98395000 Låssmedstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal enligt AFB.22 för löpande service och komplettering passerssytem, kameror och larm samt tvättbokningssytem.
Se upphandlings dokumenten för mer detaljerad information.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31625000 Inbrotts- och brandlarm, 31625300 Inbrottslarmssystem, 35123400 Passerkort, 35125300 Övervakningskameror, 42961100 Passerkontrollsystem, 45222300 Tekniskt arbete för säkerhetsanläggningar, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45315000 Elektriska installationer av värme och övrig elektrisk utrustning för byggnader, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning, 79711000 Larmövervakningstjänster, 98395000 Låssmedstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen