Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster vårdpersonal.
Referensnummer: UC-2016-280
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Resurspersoner läkare och sjuksköterskor inom vården.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79610000 Personalförmedling, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 79625000 Förmedling av läkare, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen