See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Digital skyltning
Beskrivning: NY UPPHANDLING AV DIGITAL SKYLTNING, DNR NM2023/252. Upphandlingen omfattar köp av ca 40–50 digitala skärmar och nyttjanderätt till ett Content Management System (CMS) för skapande och publicering av media. Vidare inkluderar Tjänsten leverans och installation av de digitala skyltarna samt drift, support och övervakning på såväl hårdvara som mjukvara. NM önskar att implementeringsprojektet sker under hösten 2023, och med önskad driftsättning enligt överenskommelse.
Föregående meddelande: 008886-2023
Intern identifierare: NM2023/252
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72212500 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation och multimedia
Ytterligare klassificering (cpv): 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231300 Bildskärmar, 30231310 Platta bildskärmar, 32552200 Bildskärmsenheter, 34928470 Skyltning, 34928472 Skyltar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: Besvaras av samtliga anbudsgivare.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Krav på leverantören
Beskrivning: Denna del ska väljas och besvaras om anbudsgivare önskar att lämna bevis för avsnitt 3 direkt i anbudet. Del Egenförsäkran (ESPD) ska då inte besvaras.