Ni inbjuds härmed inkomma med anbud på ramavtal för multifunktionsskrivare MFP till Mönsterås kommun. Mönsterås kommun hyr idag ca 120 Multifunktionsskrivare (MFP A4/A3). Varje MFP har ett eget avtal med avtalsslut utsprida på en 3-års period. På dessa maskiner skriver Mönsterås kommun ut ca 2,4 miljoner sidor per år (0,7 miljoner färg).
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen