2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kalkning
Beskrivning: Upphandlingen omfattar leverans och spridning av kalkningsmedel samt årlig redovisning. Spridningsredovisning ska även lämnas till Länsstyrelsen i Västra Götaland. Uppdraget omfattar: Del A - Båtspridning Del B - Helikopterspridning
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77000000 Jordbruks-, skogsbruks-, trädgårds-, vattenbruks- och biodlingstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90733400 Behandling av ytvatten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001