90554-2020 - ResultatSverige-Eskilstuna: Tekniska tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter ledning/besiktning, Gotland
Referensnummer: 1472/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71356000 Tekniska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Tekniska konsulter ledning/besiktning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315400 Byggnadsinspektion, 71315410 Inspektion av ventilationssystem, 71356100 Tekniska kontroller, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen