90583-2020 - ResultatSverige-Norrköping: Installation av styr- och reglersystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service och underhåll - styr och reglersystem
Referensnummer: UH-2019-135
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar service och underhåll av Beställarens styr- och reglersystem i enlighet med bifogad objektslista.
I uppdraget ingår felsökning /åtgärder/utbyte samt programmering och serverunderhåll.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen