90591-2020 - ResultatSverige-Tyresö: Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Mark- och vägprojektering
Referensnummer: 2018/KSUH 0096
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Arbetet omfattar mark- och vägprojektering, exempelvis i samband med detaljplanearbeten, samt även detaljprojektering i samband med specifika projekt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71300000 Ingenjörstjänster, 71311210 Konsulttjänster för vägar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen