Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ishockeysarg till Hägernäs ishall
Referensnummer: KFN 2023/26-55
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 37400000 Sportartiklar och -utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser en fabriksny ishockeysarg "flexsarg", inklusive skyddsglas till Hägernäs ishall. Anbudsgivare ska offerera en komplett lösning inklusive frakt och montering m.m.av den nya sargen
samt ansvara för demontering och omhändertagande av den äldre sargen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 1 800 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 37400000 Sportartiklar och -utrustning, 37411200 Utrustning för skridskoåkning och ishockey
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
En leverantör kommer att antas för uppdraget. Kommunen beräknar att totalkostnaden kommer att uppgå till ca 1 800 000 kr.