90619-2020 - ResultatSverige-Västerås: Konsulttjänster för företagsutveckling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter till IDT Robotdalen
Referensnummer: 19/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.1.4.
Kort beskrivning
MDH avser att upphandla konsulttjänster för affärsutveckling av Robotdalens verksamhet. Upphandlingen är delad mellan följande avtalsområden;
A. Nodkoordinator samt Affärsutvecklare med fokus på Sörmland
B. Affärsutvecklare med internationellt fokus.
Anbud kan omfatta en eller flera av ovanstående avtalsområden. Avtal kommer att tecknas med en leverantör för respektive avtalsområde.
För mer info, se förfrågningsunderlag
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79411000 Allmän organisationsrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen