Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling växeltelefoni och tillhörande tjänster
Referensnummer: UH-2018-114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling av kontrakt för växeltelefoni och tillhörande tjänster i enlighet med nulägesbeskrivning och tekniska handlingar.
Omfattningen av upphandlingen redovisas i sin helhet i bifogade upphandlingsdokument.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 32546100 Digitala telefonväxlar, 32543000 Telefonväxlar, 48000000 Programvara och informationssystem, 64214200 Telefonväxeltjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Samordnad upphandling av kontrakt för växeltelefon och tillhörande tjänster i enlighet med nulägesbeskrivning och tekniska handlingar.