90734-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Skogsförvaltning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skogsförvaltning till Julita Gård
Referensnummer: 20/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77231300 Skogsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar skogsförvaltning för Stiftelsen Nordiska museet, Julita gård, Julita socken i Katrineholms kommun innehållande bland annat följande tjänster: avverkning och virkesleveranser/försäljning av skogsråvara, Skogsförvaltningsarbeten så som röjning, plantering med mera, Markanläggning och löpande uppdatering av befintlig skogsbruksplan samt en option för avrop av skogsförvalning till stiftelsens enhet Tyresö slott.