2. Förfarande
Förfarande
Titel: RAMAVTAL - Måleriarbeten
Beskrivning: Entreprenaden avser ramavtal för Måleriarbeten. Ramavtal avses att tecknas med fyra (4) entreprenörer som uppfyllt samtliga kvalifikationer och lämnat anbud som innehåller lägst pris enligt utvärderingsmodell. Avrop kan omfatta så väl mindre- som större uppdrag. Mindre uppdrag kan omfatta t.ex. löpande underhåll- och reparationsuppdrag (ytskikt) i bostäder, gemensamhetslokaler, trapphus m.m. Större uppdrag kan omfatta t.ex. utvändig målning och målning av fönster och dörrar utomhus.
Intern identifierare: 25/3
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000