90777-2017 - ResultatSverige-Lund: Trä
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bedding for animal cages.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lund.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Quality controlled bedding to use in bedding for laboratory animal.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
03410000 Trä, 03417000 Träspill, 03417100 Sågspån
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.