2. Förfarande
Förfarande
Titel: Riksfärdtjänst
Beskrivning: Upphandlingen avser riksfärdtjänst för Norrtälje kommuns invånare enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten. Kommunalförbundet kommer att anta en (1) leverantör för hela uppdraget.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:103077:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster, 60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål