90862-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Klippan: Reparation och underhåll av trådtelefoniutrustning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Serviceavtal 6K Telefoni
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50334100 Reparation och underhåll av trådtelefoniutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunerna Bjuv, Klippan, Perstorp, Svalöv, Åstorp och Örkelljunga har idag ett samarbete gällande gemensam telefoniplattform.
Det finns idag ett serviceavtal för telefoniplattformen som upphör att gälla 2019-06-30.
Förutsättningen är att man har en motpart (leverantör) under hela avtalsperioden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32541000 Växelutrustning, 51340000 Installation av trådtelefoniutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlande kommunerKommunerna Bjuv, Klippan, Perstorp, Svalöv, Åstorp och Örkelljunga.
Beställare:
Bjuvs kommun, org nr 212000-1041
Klippans kommun, org nr 212000-0928
Perstorps kommun, org nr 212000-0910
Svalövs kommun, org nr 212000-0993
Åstorps kommun, org nr 212000-0936
Örkelljunga kommun, org nr 212000-0878