9087-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Östermalms Saluhall, FU DE 370 Glastak.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Genomförande, oavsett form, som tillgodoser de krav som de upphandlande myndigheterna specificerat
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Östermalms Saluhall, Riddaren 13, Förfrågningsunderlag DE 370 Glastak.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45260000 Takarbeten och andra byggarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, 14820000 Glas
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.