90876-2026 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbeten för landsvägar – V53 södra infarten Eskilstuna produktion
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: V53 södra infarten Eskilstuna produktion
Beskrivning: Projektet omfattar sträckan från korsningen Sveavägen Stenkvistavägen fram till Stenkvistarondellen
Intern identifierare: KOM-415851
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45233123 Anläggningsarbeten för landsvägar
Ytterligare klassificering (cpv): 45233130 Anläggningsarbeten för allmänna vägar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Projektet omfattar sträckan från korsningen Sveavägen/Stenkvistavägen fram till Stenkvistarondellen på väg 53.5 km totalt varav ca 3.5 km nysträckning och 2km ombyggnation av befintlig väg
Intern identifierare: V53 södra infarten Eskilstuna produktion