9088-2017 - ResultatSverige-Stockholm: Installation av rörsystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Östermalms Saluhall, FU DE 530 Ozonreningsanläggning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Genomförande, oavsett form, som tillgodoser de krav som de upphandlande myndigheterna specificerat
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholm.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Östermalms Saluhall, Förfrågningsunderlag DE 530 Ozonreningsanläggning.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
45231112 Installation av rörsystem, 39811200 Luftrenare, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 2 300 000 SEK
exkl. moms