90953-2021 - ResultatSverige-Kinna: Måltidsleveranser
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inköp och leverans av daligvaror till brukare
Referensnummer: 20/98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55521200 Måltidsleveranser
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett ramavtal med flera leverantörer för inköp och leverans av dagligvaror till de enskilda inom hemtjänsten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03200000 Spannmål, potatis, grönsaker, frukt och nötter, 03212100 Potatis, 15100000 Animaliska livsmedel, kött och köttprodukter, 15300000 Frukt, grönsaker och liknande produkter, 15500000 Mejeriprodukter, 15890000 Diverse livsmedel och torrvaror, 15896000 Djupfrysta livsmedel, 15897200 Konserverade livsmedel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen