90954-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Enköping: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddat boende
Referensnummer: SN2020/185
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Socialtjänsten i Enköping har i uppdrag att via upphandling att sluta ramavtal med aktörer som tillhandahåller platser i skyddat boende.
Omfattning och bakgrund
Upphandlingarna syftar till att sluta ramavtal med aktörer som tillhandahåller platser i skyddat boende för heldygnsvistelse avsedda för personer som behöver insatser i form av skydd mot hot, våld eller andra övergrepp i samarbete med andra relevanta insatser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen