2. Förfarande
Förfarande
Titel: Containertransporter Flishult avfallsanläggning
Beskrivning: Uppdraget omfattar containertransporter vid Flishult avfallsanläggning: För Kretslopp Sydost: • Transport av avfall till förbränning, matavfall till biogasanläggning, trädgårdsavfall till behandling, transporter från återvinningscentralerna inom Sävsjö, Uppvidinge och Vetlanda kommuner För Njudung Energi Vetlanda AB och Njudung Energi Sävsjö AB: • Transport av verksamhetsavfall till förbränning, aska från Njudung Energis fjärrvärmeverk, slam från Njudung Energis reningsverk i Vetlanda och Sävsjö.
Intern identifierare: 26KLSO5
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000