Ramavtal: Tekniska konsulter inom vattentäkter och vattenresurser samt vattenberedning
Referensnummer: LVAB 2019/09
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71800000 Konsulttjänster med avseende på vattenförsörjning och avfall
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar konsulttjänster inom anbudsområdena,
(1) Vattentäkter och vattenresurser,
(2) Vattenberedning.
Anbud kan lämnas på ett eller båda anbudsområdena. Avtal tecknas med en leverantör, tilldelning sker med förnyad konkurrensutsättning
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71300000 Ingenjörstjänster, 71356000 Tekniska tjänster, 90713100 Konsulttjänster för vattenförsörjning och avloppsvatten utom för byggprojekt
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen