2. Förfarande
Förfarande
Titel: Läkemedel - Cytostatika 2025
Beskrivning: Region Halland upphandlar sitt behov av cytostatika enligt de ATC-koder som rubricerats i upphandlingen.
Intern identifierare: RS250240
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
Ytterligare klassificering (cpv): 33652000 Cytostatika/cytotoxiska medel och immunmodulerande medel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000