2. Förfarande
Förfarande
Titel: HR- och lönesystem
Beskrivning: Stockholm Parkering med cirka 110 anställda avser upphandla ett molnbaserat HR- och lönesystem (SaaS). Systemet ska hantera löneberäkning, avvikelserapportering, förtroendearbetstid, timrapportering, semester innevarande år samt rapportering till KPA. Upphandlingen omfattar även implementering, utbildning, support och löpande förvaltning.
Intern identifierare: SP 2026/17
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79211110 Lönehantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: HR- och lönesystem