Lindesbergs kommun upphandlar en strategisk samarbetspartner, en IT-partner som levererar licenser, tjänster, kompetens och utveckling samt produkter och dess tillbehör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72410000 Leverantörstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen