91200-2022 - ResultatSverige-Sundsvall: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Anläggningsinformationssystem
Referensnummer: MSVAB-2020-00109
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
MIttSverige Vatten & Avfall inbjuder att inkomma med ansökan om att lämna anbud på bolagets behov av ett anläggningsinformationssystem.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anläggningsinformationssystem till MittSverige Vatten & Avfall